Sanayi Mah. 60011. Cd. No:4 Şehitkamil/Gaziantep
0531 789 04 26 Bize Ulaşın

Renksiz Düz Cam

Float teknolojisiyle üretilen düz camlar dünya cam pazarının %90’ını oluşturmaktadır. Düz cam üretiminde de işletmenin kalbini hammadde olan harmanın 1600 °C dereceyi aşan sıcaklıklarda eritildiği fırın oluşturmaktadır. Büyüklükleri ve 12 yılı aşkın kesintisiz çalışabilmeleri ile söz konusu fırınlar en etkileyici sanayi ekipmanları arasında yer almaktadır. Float teknolojisine ismini veren proses basamağı ise fırından çıkan camın yüzdürüldüğü eriyik kalay banyolarıdır. Eriyik kalay banyosu sayesinde neredeyse atom seviyesinde düzgünlüğe sahip cam plakalar kolaylıkla elde edilebilmektedir. Kalay banyosundan çıkan yekpare cam şerit özel bir sıcaklık profili ile soğutularak kesme hattına doğru ilerlemekte ve burada otomatik olarak istenilen ebatlarda kesilerek toplanılmaktadır. Toplanılan plakalar doğrudan kullanılabildiği gibi laminasyon, temperleme, ayna uygulaması ve enerji yalıtımı sağlayan ince film katmanlarla kaplanarak nihai mamul haline getirilmektedir. Float teknolojisiyle üretilen camlar aynı zamanda otomotiv endüstrisi, raylı sistemler, deniz taşıtlarında da yoğun olarak kullanılmaktadır.

 

 

Otomasyona dayalı teknoloji odaklı üretim anlayışımız ile proje uyumlu çözüm odaklı hizmet anlayışımızı birleştirerek yıllardır güvenle varız.
ÖRNEK SANAYİ SİTESİ 60004 NOLU CAD. NO:4 ŞEHİTKAMİL/GAZİANTEP
Pzt - Cmt: 8:00-19:00
0531 789 04 26
info@ercaliskancam.com

SUBCRIBE TO OUR NEWSLETTER

Sed dignissim interdum rhoncus. Nam egestas porttitor gravida. Aliquam varius eget velit vel malesuada. Nulla quis nisi semper, venenatis dui eu, posuere ligula.

© Erçalışkan Cam A.Ş. - 2023. Tüm hakları saklıdır.